Magda Veverková Hrnčířová

Pedagog výtvarného oboru

E-mail: veverkova@flowzus.cz

Pocházím z Rožnova pod Radhoštem, prvotní výtvarné vzdělání jsem získala v ateliéru grafiky na SUPŠ v Ostravě a po dvouletém studiu na PdF Masarykovy univerzity v Brně jsem absolvovala ateliér grafiky při Fakultě výtvarných umění VUT v Brně. V r.2000 semestr Winchester School of Art, VB(stud.stáž). Pod vedením doc. ak. mal. Margity Titlové – Ylovsky v Brně jsem se věnovala nejen grafice, ale realizovala i instalace s konceptuálním podtextem. Studium jsem ukončila v roce 2003 a za velkoformátový barevný linoryt vytvořený v rámci diplomové práce získala čestné uznání v souteži Grafika roku (2002).
Po ukončení studií jsem se věnovala propagační grafice, malbě keramiky (pro dílnu Maříž) a v letech 2005–2007 působila jako odborná asistentka ateliéru ilustrace a grafiky na Fakultě designu a umění Západočeské univerzity v Plzni. Doménou je mi především ilustrace,které se věnuji od konce 90. let.
Spolupracuji s několika českými nakladatelstvími (Albatros, Fragment, Grada, Portál...), od roku 2011 vytvářím rozměrné ilustrace a výtvarné práce pro Nadační fond Zdeňky Žádníkové– Volencové a věnuji se i další výtvarné práci (např. autorské tapety pro firmu Vavex, textilní tvorbě - autorské výšivce) a pedagogické činnosti.
V současné době žiji a pracuji v Hořovicích a v Praze.

ILUSTROVANÉ KNIHY:

• Dušan Skácel, Mimínci. EPAVA, Olomouc 2004.
  • Čítanka pro 5. ročník ZŠ. SPN, Praha 2004.
  • Eva Beranová – Pavel Dolejší, O tlustém kocouru Macíkovi. PD, Humpolec 2005.
  • Petra Vaisová – Pavel Dolejší, Příběhy kapky Katky. PD, Humpolec 2005.
  • Petr Čornej, Great Stories in Czech History. Práh, Praha 2005.
  • Zdenka Strnadová, Anglická říkadla/ Nursery rhymes. Práh, Praha 2005.
  • Pavel Dolejší, Pohádky z podhorské vesničky. PD, Humpolec 2005.
  • Martina Drijverová, Tamarín a pomeranč. MOTTO, Praha 2005.
  • Simona Ester Brandejsová, Naše školička. Pragoline, Praha 2006)
  • Jana Kurtinová – Pavel Dolejší, Veveřičky z Veveří. PD, Humpolec 2006.
  • Jindřich František Bobák, Na Tlusté hoře lesíček. PD, Humpolec 2006.
  • Pavel Dolejší, O kocouru Kukáčovi. PD, Humpolec 2007.
  • Václav Renč, Perníková chaloupka. Fragment, Praha 2007.
  • Petra Vaisová – Pavel Dolejší, O srnečku Janíčkovi. PD, Humpolec 2007.
  • Iva Hercíková, O štěňátku. MOTTO, Praha 2010.
  • Lenka Rožnovská, František a jeho pohádky do postýlky. Portál, Praha 2010.
  • Jindřich František Bobák, Příběhy z dávných dějin země moravské. PD Malostranské nakladatelství 2010.
  • Jindřich František Bobák, Dávné pověsti národa českého. PD Malostranské nakladatelství 2010.
  • Lenka Rožnovská, Školačka Kristýnka. Grada Publishing 2012.
  • Lenka Rožnovská, Terezka a Šáša Šišulác. Grada Publishing 2012.
  • Petra Braunová, O chlapci, který spadl z nebe. Albatros Media 2012.
  • Lenka Rožnovská, Skřítci Školkovníčci. Grada Publishing 2012.
  • Lenka Rožnovská, Pohádkové kouzlení. Grada Publishing 2013.
  • Blanka Čapková, Zpívající kuchyň. Albatros Media 2013.
  • Lenka Rožnovská, Kuřátko Ťutík. Grada Publishing 2013.
  • Zuzana Pospíšilová, Bez práce nejsou koláče. Grada Publishing 2014.
  • Lenka Rožnovská, Panenka Šuplenka a panáček Kopíráček. Grada Publishing 2014.
  • Stanislava Reschová, Pohádky do kapsy. Portál 2014.
  • Lenka Rožnovská, Vašek Prášek Mydlinka. Grada Publishing 2015.
  • Zuzana Pospíšilová, Záhada školní půdy. Portál 2015.
  • Mike Mazey a kol., English for Wine professionals & Wine Lowers. UPSALA graphic design, Brno 2015.
  • Radek Machatý, Cvičebnice Vlastivědy a Prvouky pro 1. stupeň ZŠ. Fragment, Praha 2016.
  • Zuzana Pospíšilová, Vánoční hvězda a splněné přání. Portál, Praha 2017.
  • Eva Bešťáková, Fanfrlínek. Knižní klub, Praha 2017.
  • Timo Parvela, Ella ve škole. Portál, Praha 2017.
  • Hana Mühlhauserová, Kolekce učebnic pro 1. třídu ZŠ. Nakladatelství Hanami, Miroslav 2017–2018.
  • Ivona Březinová, Řád sladkého sněhuláka (Albatros, Praha 2019).
  • Alexandra Vokurková, O netrpělivé princezně (Triton, Praha 2020).
  • Ivana Janišová, Popletený svět (Fragment, Praha 2020).
  • Timo Parvela, Ella a superstar (Portál, Praha 2020).
  • Anna Burdová, Klárka a vodicí pes Daisy (Fragment, Praha 2021).
  • Hana Mühlhauserová, Kolekce učebnic pro 2. třídu ZŠ. Nakladatelství Hanami, Miroslav 2021–2022).
  • Hana Zobačová, Zázrak o Vánocích (Portál, Praha 2022).

REALIZACE VÝTVARNÝCH PRACÍ:

• grafické tisky na téma Přísloví pro potěšení pro NADAČNÍ FOND ZDEŇKY ŽÁDNÍKOVÉ (nemocnice Žatec, Strakonice, Pardubice, Praha Vinohrady, Motol, Domov seniorů Přelouč od r.2011)
  • kolekce autorských tapet Imaginum pro firmu Vavex Příbram(2018)
  • malba BETLÉMU v životní velikosti pro Čestlice (2021)

OCENĚNÍ:

• Čestné uznání v soutěži Grafika roku 2002, Praha (grafický list Odpoledne, barevný linoryt, 290x95cm).
  • Čestné uznání za nakladatelský počin v oblasti literatury pro děti a mládež, Polabský knižní veletrh 2007 (P.Vaisová – P. Dolejší, O srnečku Janíčkovi, PD Humpolec 2007).
  • První cena v kategorii dětská kniha, Polabský knižní veletrh 2014 (Zuzana Pospíšilová, Bez práce nejsou koláče. Grada Publishing 2014).
  • Nominace na Zlatou stuhu 2015 v kategorii beletrie pro děti (Stanislava Reschová, Pohádky do kapsy. Portál 2014).
  • German design award 2017 (Mike Mazey a kol., English for Wine professionals & Wine Lowers. UPSALA graphic design, Brno 2015)