Marina Grochovskája

HO - Hra na klavír

Narodila jsem se a vyrůstala v hudební rodině a od malička se věnuji hře na klavír. Jsem absolventkou Moskevské konzervatoře P.I.Čajkovského, Ruské Hudební Akademii Gnesinych a doktorandského studia na stejné škole.

V roce 1998 jsem získala První Cenu a Grand Prix v Mezinárodní klavírní soutěži "Premio Gramsci di pianoforte" v Cagliari v Itálii.

Přes 20 let se věnuji koncertní a pedagogické činnosti a spolupracuji s řadou významných hudebníků jako Felix Slováček, Jiří Hlaváč, Marina Vyskvorkina, Tomáš Strašil, Hiroko Takanashi, Jan Sládeček. Jsem zakladatelkou a klavíristkou klavírního tria “Maestrio”, taky vystupuji jako sólová a komorní klavíristka s předními hudebníky České Filharmonie, Národního Divadla a FOK na různých hudebních  událostech a festivalech.

Mé životní a umělecké krédo zní “Hudba je lék na duše” a mým pedagogickým posláním je naučit děti porozumět hudbě, soucítit s ní a milovat ji.