Vanda Kadeřábková Březinová

HO - Sólový zpěv, Hudební nauka, Sbor Světluška

Tel.: 604 247 383

E-mail: brezinova@flowzus.cz

Hudba, zpěv, písně a hrátky s notami mne provází s mírnými přestávkami po celý život. Zpěvu jsem se věnovala nejprve ve sboru. Od dětských sborů (Bambini di Praga, Kuhnův dětský sbor) po koncertní zájezdy do zahraničí se sbory dospělými při zpěvu známých sborových děl i oper. Napříč sbory od přípravek po profesionály jsem sbírala cenné zkušenosti, které jsem později uplatnila při vedení školního sboru Světlušky při ZŠ Světice. Ten pro vaše děti nyní znovu obnovujeme na naší pobočce ve Světicích.

Sólovému zpěvu jsem se začala věnovat až v dospělosti během vysokoškolských studií na lékařské fakultě, avšak o to intenzivněji. Studovala jsem především privátně u paní Boženy Effenberkové a Libuše Vondráčkové, sólistek Národního divadla. Věnuji se koncertní činnosti jak sólové, tak komorní. Pravidelně se účastním interpretačních kursů (Letní škola barokní hudby, Ameropa – i seminářů pro sbormistry a lektory hudby). Aktuálně dále studuji na Konzervatoři v Teplicích.

Mou druhou srdeční záležitostí je klavír. Jak ve zpěvu, tak v klavíru mne  nejvíce naplňuje radost z pokroku každého z žáčků a chvilky, které si společně užijeme při učení a objevování.

Od dětí svých jsem si brzy našla cestu i k těm ostatním a práce s dětmi mne naplňuje. Hudební nauka mne vždycky bavila. Vedle osvědčené klasiky ráda vymýšlím i nové způsoby, jak tento obecně nepříliš oblíbený, avšak důležitý obor přiblížit dětem tak, aby pro ně nebyl jen nutným zlem, ale především zajímavým světem jejich hudebního objevování. 

Z mimohudebních aktivit a zájmů je mým velkým koníčkem především sport, příroda a vše okolo zdravého životního stylu.