Zuzana Marletta

Pedagog tanečního oboru

email.: marletta@flowzus.cz

Zuzana Marletta začala již jako malá studovat tanec na ZUŠ, kde ji toto umění velmi okouzlilo, a tak se rozhodla pro studium tance na taneční konzervatoři v Brně. Již během studií měla možnost vystupovat se souborem národního divadla v baletech Labutí jezero, Louskáček a Giselle.

Po absolutoriu odešla studovat současný tanec do Budapešti pod vedením Budapest Dance theatre. Svoje zkušenosti si poté rozšířila hlavně v nově vznikajícím souboru v Portugalsku - Kayzer ballet. Jako tanečnice účinkovala v několika různých projektech v Norsku, Španělsku, Itálii a Číně. Jako pedagog pak působila v kulturním domě umění v Norsku a na tanečních táborech ve Švýcarsku. V Itálii se také seznámila i s divadlem, filmem a alternativní scénou. Po návratu do Česka začala působit jako lektorka tance, angličtiny a také jako tanečnice v černém divadle a na alternativní divadelní scéně.

Momentálně vede různé taneční lekce pro děti i dospělé a průvodcuje v lesní školce. O víkendech se také dále vzdělává a tvoří nové taneční kreace. Věnuje se józe a fyzickému divadlu a když zrovna netančí nejraději chodí po horách a objevuje nová místa.

"Tanec mi dal možnost cestovat a poznávat mnoho nových lidí, jazyků a kultur. Každá cesta mi rozšířila pohled na svět a zároveň jsem mohla lépe poznat samu sebe. Tanec mě osvobozuje a naplňuje velkou radostí. Nejšťastnější jsem, když tuto radost pak spatřím v očích mých studentů. Ráda tvořím, ať už na papír akvarelem nebo na jevišti rukama a nohama. Díky mé práci s dětmi jsem si uvědomila, jak je důležité tohle všechno propojovat a podporovat dětskou fantazii, která nezná mezí a inspiruje mě každý den."